Puchar Świata - sukces Szymona w Szczecinie

W dniach 10-13 września 2020r. w Arenie Netto w Szczecinie odbyły się długo oczekiwane międzynarodowe zawody karate II World Cup WUKF, najbardziej prestiżowe wydarzenie sportowe w tym roku. Jednym z zawodników był Uczeń Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku - Szymon Frankiewicz (zawodnik Klubu Karate „IPPON” w Łęczycy) .

Na Puchar Świata pomimo trwającej pandemii COVID-19, utrudnionych warunków treningowych i organizacyjnych, narzuconych obostrzeń sanitarnych do Szczecina przybyło ponad 500 sportowców z 15 krajów. Polskę reprezentowało 167 najlepszych zawodników Karate z całego kraju.

Biało-czerwonych w boju poprowadzili Trenerzy Reprezentacji Polski WUKF: Maciej Grubski (Karate Tradycyjne), Iwo Licznerski (kata Shotokan Karate Generalnego), Jacek Chałupka (kata Gosoku-Ryu Karate Generalnego) i Jacek Kruk (kumite Karate Generalnego).

Faworytem w swojej kategorii wiekowej został Szymon Frankiewicz trzykrotnie zdobywając podium. Szymon startował w trzech konkurencjach, w których kolejno zdobył medale:

Złoty wKumite Team Shobu Rotations,

Srebrny w kata indywidualnym

BrązowyKumite Shobu Nihon,

Emocje, rosnąca adrenalina oraz chęć dania z siebie wszystkiego podczas wystąpień  indywidualnych, walk drużynowych oraz pojedynków z bardzo dobrze przygotowanymi rywalami: tego doświadczamy na macie - opowiada Szymon.

Jednak kilkumiesięczne systematyczne przygotowania, wysiłek i intensywne treningi oraz wsparcie trenerów – i tym razem okazały się skuteczne, aby  wygrać i spełnić marzenia o  zdobyciu Pucharu Świata.

Za miesiąc 03.10.2020r kolejne ważne zawody w kalendarzu Karateki: Puchar Polski w Brodnicy, na którym nie zabraknie dzielnych i zmotywowanych Karateków z Klubu IPPON z Łęczycy.