II Puchar Polski Karate UWK - sukces Szymona w Brodnicy

W dniu 04 października 2020r. w Brodnicy odbył się II Puchar Polski Karate UWK. Ponad 110 zawodników rywalizowało w 3 konkurencjach indywidualnych: kata indywidualne, kumite indywidualne oraz kumite – shobu – nihon, a także w konkurencjach drużynowych: kata drużynowe i kumite shobu rotations. Pojedynki toczyły się równolegle na dwóch matach.

Zawodnicy z Łęczyckiego Klubu Karate „IPPON” zdobyli walecznie 8 medali: 2 złote, 4 srebrne, 2 brązowe.

Podium z radością zdobyli nasi zawodnicy z powiatu łęczyckiego:

- Szymon Frankiewicz – 2 srebrne – kata indywidualne, Kumite Team Shobu Rotations

- Zuzanna Lisewska –brązowy – kata indywidualne

- Kacper Banasiak – złoty – kata indywidualne, srebrny – Kumite Team Shobu Rotations

- Grzegorz Wieczorkowski – złoty – kumite indywidualne juniorów, srebrny – kata indywidualne, brązowy – kumite

indywidualne seniorów.

Ponadto w Pucharze Polski brali udział również: Zuzanna Bernardziak – 6 miejsce w kata indywidulanym oraz kumite shobu nihon, Maria Bojanowska – 4 miejsce w kata indywidulanym i 6 miejsce w kumite indywidualnym oraz Hubert Olczak – 4 miejsce w kata indywidualnym.

Są to kolejne zawody w tym roku zorganizowane w reżimie i restrykcjach epidemiologicznych- jednak nasi  dzielni, zdyscyplinowani Sportowcy od godz. 8.00 rano odważnie startowali w swoich konkurencjach i mierzyli się z bardzo dobrymi przeciwnikami.

Szymonie – gratulujemy sukcesów sportowych – Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego kibicuje Tobie, trzymamy za Ciebie kciuki – SŁOWA UZNANIA.