Wielka Olimpijska Lekcja Wychowania Fizycznego

W dniu 22 października 2020r. na terenie sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku odbyła się Wielka Olimpijska Lekcja Wychowania Fizycznego, poprowadzona przez znanych i utytułowanych sportowców: Rubéna  Dario Limardo Gascóna (wenezuelski szermierz, szpadzista, mistrz olimpijski z Londynu 2012),  Aleksandrę Urbańczyk-Olejarczyk (polska pływaczka, rekordzistka i mistrzyni Polski, medalistka mistrzostw świata i Mistrzostw Europy na krótkim basenie), Agnieszkę Krzynowek-Brandeburę (gimnastyczka artystyczna,  olimpijka z Sydney 2000, zawodniczka Widzewa Łódź),  Elżbietę Nowak (polska koszykarka, występująca  na pozycji środkowej, wielokrotna reprezentantka  i mistrzyni Polski, mistrzyni Europy z 1999r., uczestniczka Igrzysk w Sydney w 2000r.,  obecnie trenera koszykarek w Klubie  AKS SMS Łódź”).

Imprezę uroczyście otworzyli Burmistrz Piątku Krzysztof Lisiecki, Prezes Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi Mieczysław Nowicki, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku Krystyna Grabowska. Wsparcia logistycznego udzielali wiceprezes Regionalnej Rady Olimpijskiej Tomasz Rosset, Konrad Lasocki oraz koszykarka Pani Elżbieta Nowak, opieka medyczna – Michał Mikołajczyk. Prezesi Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi wręczyli, na ręce pani dyrektor, książkę pt. „Leksykon olimpijczyków polskich od Chamonix i Paryża do Soczi 1924 – 2014”,  która wzbogaci księgozbiory szkolnej biblioteki, piłkę koszykową z autografami olimpijczyków, koszulki sportowe. W dniu dzisiejszym pani dyrektor szkoły  Krystyna Grabowska  została uhonorowana, przez Regionalną Radę Olimpijską w Łodzi, medalem w uznaniu za propagowanie idei olimpijskiej. Uczestnicy spotkania pogratulowali wyróżnienia wielkimi brawami.

No i oczywiści oczekiwana, nietypowa lekcja. Uczniowie ćwiczyli naprzemiennie, przez dwie godziny lekcyjne, w czterech sekcjach sportowych prowadzonych przez  wyżej wymienionych trenerów, zgodnie z ich specjalnościami. Lekcji towarzyszyły: ogromna radość, zadowolenie, chęć do podejmowania kolejnego działania, zaangażowanie, serdeczność i oczywiście zasady fair play.

Dziękujemy głównym organizatorom oraz trenerom  - olimpijczykom za cudne spotkanie, przepełnione ogromną radością i żywiołowością, za tak innowacyjne propagowanie sportu, zajęć wychowania fizycznego wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, za angażowanie młodych ludzi w działania na rzecz rozwijania w nich pasji, zainteresowań oraz  za budowanie relacji międzyludzkich, relacji rówieśniczych, podsumowała pani dyrektor K. Grabowska.