Szanowni Wychowawcy / Nauczyciele

Wiadomo Państwu, że od 18 stycznia 2021r. uczniowie klas I –III wracają do szkołynauczanie stacjonarne z bezwzględnym zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, zgodnie z wytycznymi MEiN, MZ, GIS, które przesłałam Państwu na mobiDzienniku oraz są zamieszczone na szkolnej stronie internetowej.

Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.

Zobowiązuję wychowawców klas  I – III do poinformowania uczniów klas I – III oraz ich rodziców :

1. uczniowie klas I wchodzą do szkoły drzwiami z tyłu szkoły  w maseczkach (bez zmian), zostawiają w szatni swoje ubrania na wyznaczonych miejscach  (pracownicy niepedagogiczni przyjmują ubrania i buty w szatni, do szatni wchodzi/przebywa  maksymalnie 5 uczniów), następnie kierują się ewakuacyjną klatką schodową (bez zmian) i kierują się do swojej klasy;

2. klasy II wchodzą do szkoły, w maseczkach,   głównym wejściem, zostawiają w szatni swoje ubrania na wyznaczonych miejscach  (pracownicy niepedagogiczni przyjmują ubrania i buty w szatni, do szatni wchodzi/przebywa  maksymalnie 5 uczniów); następnie kierują się główną klatką schodową na II piętro do swojej klasy,

3. klasy III wchodzą do szkoły,  w maseczkach, drzwiami nowej hali sportowej, wchodzą na I piętro, schodzą najbliższą klatką schodową do szatni,  zostawiają w szatni swoje ubrania na wyznaczonych miejscach  (pracownicy niepedagogiczni przyjmują ubrania i buty w szatni, do szatni wchodzi/przebywa  maksymalnie 5 uczniów); następnie kierują się główną klatką schodową na III piętro.

Wychowawcy klas I – III, uczący nauczyciele oczekują na swoich uczniów od godziny 7.45

Lekcje z języka angielskiego, religii, edukacji informatycznej w klasach I – III odbywają się tylko i wyłącznie w tej samej sali co edukacja wczesnoszkolna, zgodnie z planem lekcji, z bezwzględnym zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Uczniowie nie przechodzą do innych sal.

Po skończonych lekcjach/zajęciach uczniowie  klas I – III pod opieką nauczyciela schodzą zgodnie z w/w rejonami, w maseczkach, do szatni i/lub są odprowadzani do świetlicy szkolnej o różnych porach tak, ażeby nie spotykali się  uczniowie różnych klas. Proszę o bezwzględne zachowanie zasad reżimu sanitarnego. Nauczyciel winien także posiadać maseczkę.

Uczniowie klas I – III korzystający z zajęć pozalekcyjnych pod kierunkiem nauczyciela prowadzącego te zajęcia, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, uczęszczają na te zajęcia w małych grupach. Po skończonych zajęciach pozalekcyjnych uczniowie  klas I – III pod opieką nauczyciela schodzą, w maseczkach, do szatni i/lub są odprowadzani do świetlicy szkolnej o różnych porach tak, ażeby nie spotykali się  uczniowie różnych klas.

Nauczyciele uczący na tym samym piętrze organizują przerwy oddzielnie dla swojej klasy. Każda klas ma swoją przerwę, jeśli chce korzystać z korytarza szkolnego – zawsze pod opieką nauczyciela. Na korytarzu zawsze uczeń i nauczyciel mają maseczkę. Przypominam o wietrzeniu sal lekcyjnych, częstej dezynfekcji rąk (u dzieci poprzez mycie wodą z mydłem w klasie, nauczyciel może korzystać podczas dezynfekcji z płynu dezynfekującego). Sale lekcyjne należy wietrzyć, nie rzadziej, niż co godzinę w trakcie przebywania dzieci w sali lekcyjnej, w tym również przed rozpoczęciem zajęć przez dzieci.

Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej, w miarę możliwości w grupach uczniów z danej klasy oraz w razie potrzeby w innych salach dydaktycznych, które nie są wykorzystywane do bieżącej nauki. Do regulaminu korzystania z zajęć świetlicowych należy wprowadzić zapisy, dotyczące zachowania bezpieczeństwa w czasie epidemii. Zaleca się zamiast środków do dezynfekcji rąk regularne mycie rąk wodą z mydłem. Świetlice należy wietrzyć (nie rzadziej, niż co godzinę w trakcie przebywania dzieci w świetlicy), w tym  w szczególności przed przyjęciem dzieci oraz po przeprowadzeniu dezynfekcji.

Należy ograniczyć przebywanie w szkole osób z zewnątrz do niezbędnego minimum (obowiązuje je stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych) i w wyznaczonych obszarach. Rodzice odbierają swoje dzieci przy drzwiach wejściowych, zgodnie z w/w rejonami.

Obowiązuje ogólna zasada – każda grupa uczniów (klasa) w trakcie przebywania w szkole nie ma możliwości (lub ma ograniczoną do minimum) kontaktowania się z pozostałymi klasami.