23 lutego 2021r. Informatyka Bez Granic dla uczniów KLAS I-III naszej szkoły

W dniu 23.02.2021r. uczniowie wszystkich klas edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w pierwszych  zajęciach inaugurujących projekt „Informatyka bez granic”. Jest on realizowany przez konsorcjum: Politechnika Łódzka (lider), Stowarzyszenie I love Math i Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog. Projekt jest dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczniowie pod okiem trenerów Instytutu Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej: p. Tarasa Pańskiego oraz p. Sebastiana Biedronia, pod opieką także naszych nauczycieli, w każdy wtorek, podczas dwugodzinnych spotkań będą rozwijać wiedzę i umiejętności informatyczne.

Celem projektu jest organizacja kursów dla dzieci i młodzieży w wieku 7 – 18 lat, które przyczynią się do rozwijania wiedzy i umiejętności informatycznych, rozwijania pasji i talentów z dziedzin pokrewnych (matematyka, robotyka) oraz wzbogacania zainteresowań; zaspokajania ciekawości poznawczej i inspirowania do odkrywania nowych obszarów zainteresowań; popularyzacji nauki, w szczególności informatyki i dziedzin pokrewnych. Cel zostanie osiągnięty poprzez realizację, w latach 2019-2022, zajęć w ramach mi.in. ścieżki półrocznej dla uczniów z klas I – III naszej szkoły.

Podczas pierwszego spotkania trenerzy zapoznali nas z tajnikami programowania.  Poznaliśmy podstawy algorytmiki,  bardzo zaciekawiła nas zabawa z interaktywnymi blokami wyposażonymi w czujniki. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia. Cieszymy się, że możemy wziąć udział w niesamowitej przygodzie z programowania i robotyki oraz podnosić swoje informatyczne kompetencje pod okiem profesjonalistów.