20 marca 2023r. - apel porządkowy

Uczniowie klasy 8 b wraz  z wychowawcą p. Wiolettą Czarnecką przedstawili społeczności szkolnej przyczyny i skutki przemocy rówieśniczej.

Przemoc może mieć różne oblicza. Może być werbalna, fizyczna, psychiczna, ekonomiczna, seksualna. Może to być wykluczenie, unikanie czy wywieranie presji na kolegę. Inną formą przemocy jest cyberprzemoc.

Podczas krótkiego apelu porządkowego przypomniano konsekwencje stosowania przemocy jak również konsekwencje niereagowania na przemoc.

Najgorszą reakcją jest bierność, bo powoduje ona wzrost agresji.

W walce z mobbingiem wśród uczniów najskuteczniejsi mogą być sami uczniowie będący jego świadkami.

Brak akceptacji ze strony rówieśników powoduje, że agresor nie osiąga założonego celu.

Uczniowie stosujący przemoc często sami są ofiarami lub świadkami przemocy w domu rodzinnym lub innym bliskim otoczeniu.

Nierzadko też borykają się z osobistymi problemami, w tym również z obszaru zdrowia psychicznego.

Reagujmy – za każdym razem - kolejną ofiarą możesz być TY .