02 marca 2021r. Informatyka Bez Granic DLA UCZNIÓW KLAS I-III naszej szkoły

To już drugie dwugodzinne, wtorkowe spotkanie uczniów każdej z klas I – III z Robotyką pod okiem trenerów Instytutu Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej: p. Tarasa Pańskiego i p. Sebastiana Biedronia oraz naszych nauczycieli. Tutaj uczniowie rozwijają wiedzę i umiejętności informatyczne, a nauczyciele doskonalą swoje umiejętności w TIK. Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku uczestniczy w półrocznym projekcie „INFORMATYKA BEZ GRANIC”, realizowanym przez konsorcjum: Politechnika Łódzka (lider), Stowarzyszenie I love Math i Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog. Projekt jest dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Należy przyznać, że wszyscy uczniowie nie mogli się doczekać tego spotkania i z ogromną radością, zaangażowaniem i  pasją przystąpili do zajęć. Dzisiaj tworzyli algorytmy za pomocą klocków multimedialnych Makeblock: Neuron.

To wspaniała nauka i zabawa zarazem, komentowali młodzi programiści piątkowskiej podstawówki.