Jesteś tutaj:
  2. Logopeda szkolny

Logopeda szkolny

fota logo

"Jeśli chcemy zgłębiać prawdę o świecie, to zawsze musimy opierać się na mowie"
                                                                                                                          Rudolf Steiner

Plan pracy logopedy na rok szkolny 2023/2024

Godziny pracy logopedy:

Poniedziałek  8:00 – 15:00

Wtorek           8:00 – 14:00

logopeda

Zadania logopedy szkolnego:

• diagnozowanie logopedyczne, w tym prowadzenie badań przesiewowych w celu ustalenia stanu mowy uczniów;
  • prowadzenie zajęć logopedycznych oraz porad i konsultacji dla uczniów i rodziców w zakresie stymulacji rozwoju mowy uczniów i eliminowania jej zaburzeń;
  • podejmowanie działań profilaktycznych zapobiegających powstawaniu zaburzeń komunikacji językowej we współpracy z rodzicami uczniów;
  • wspieranie nauczycieli, wychowawców i innych specjalistów w udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Konsultacje indywidualne z rodzicami odbywają się w każdy poniedziałek od 14:00 do 15:00 lub w innym wspólnie z rodzicem  ustalonym terminie.

DROGI RODZICU!

• Bądź w stałym kontakcie z logopedą, aby na bieżąco pozyskać informacje o stanie mowy swojego dziecka.
  • Dopilnuj, aby dziecko systematycznie uczęszczało na zajęcia logopedyczne.
  • Pracuj z dzieckiem w domu poprzez utrwalanie materiału zawartego w zeszycie lub na kserokopiach.
  • Chwal swoje dziecko nawet za minimalne osiągnięcia, co znacznie zmobilizuje je do wysiłku.
  • Chwal i nagradzaj dziecko nie tylko za efekty jego pracy, ile za włożony w nią wysiłek. Spraw, aby praca z dzieckiem była przyjemna dla Was obojga.