Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas IV – VI.

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania to niepowtarzalna okazja dla wszystkich tych, którzy chcieliby popisać się piękną dykcją oraz zdolnościami aktorskimi. Dnia 09.05.2024r. odbyły się eliminacje, którym przewodniczyła Pani Dyrektor Adriana Łempicka-Kmieciak. Swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie z klas IV – VI, czytając fragmenty „Mitologii” Jana Parandowskiego. Konkurs jest jednym z działań na rzecz szerszego udostępnienia kanonu i założeń edukacji klasycznej oraz sięgania do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy.
Zwycięstwo w postaci 1. miejsca przypadło Lenie Baranowskiej z kl. VI b. Drugie miejsce zajęli Maja Olejniczak z kl. VI b i Wojciech Miller z kl. IV b, zaś trzecie zajęła Lena Jeziorska z kl. VI a. Nagrodami w konkursie są książki zawierające zbiór legend i podań związanych z województwem łódzkim.
Konkurs pięknego czytania został przygotowany i przeprowadzony przez panie Joannę Wojtak, Reginę Bednarek, Marię Tomalak i Marzenę Sukiennik, która wykonała także piękną dekorację.