DOTKNIJ MEDALU OLIMPIJSKIEGO z Panem Kajetanem Broniewskim

Spotkanie z olimpijczykiem w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku  otworzyła pani dyrektor szkoły K. Grabowska. Powitała przybyłych Gości w osobach p. Kajetana Broniewskiego (polskiego wioślarza i działacza sportowego, trzykrotnego olimpijczyka, brązowego medalistę Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992r.),  Pana Mieczysława Nowickiego (polskiego polityka, kolarza szosowego i torowego, dwukrotnego medalistę olimpijskiego oraz dwukrotnego medalistę szosowych mistrzostw świata), Pana Tomasza Rosseta – (wiceprezesa Regionalnej Izby Olimpijskiej w Łodzi)  oraz Prezesa LKS „Malina” Piątek Pana Bogdana Urbanka. Następnie głos zabrał Prezes Regionalnej Izby Olimpijskiej Pan Mieczysław Nowicki. Przedstawił przybyłych Gości, zapoznał z ideą spotkania, a następnie wręczył na ręce Pani dyrektor K. Grabowskiej dwie książki pt. „Józef Piłsudski – Protektor polskiego sportu” i „Irena Szewińska”, które będą przekazane do biblioteki szkolnej.

Z kolei głos zabrał olimpijski medalista Pan Kajetan Broniewski. Opowiedział o swojej ścieżce sportowej, o sukcesach i porażkach. Zaapelował do zebranych, by „mieli szacunek i honor dla każdego zawodnika”. Prosił,  „by w życiu i sporcie  zawsze kierowali się zasadami fair play”. Przekazał, podpowiedział  młodzieży jak działać i pracować nad samym sobą, by odnosić sukcesy. „Ważny jest ogromny szacunek dla siebie, swoich rodziców, rodziny, nauczycieli, trenerów, otoczenia.

Na koniec Pani dyrektor, w imieniu Pana Burmistrza Piątku Krzysztofa Lisieckiego, wręczyła Panu Kajetanowi Broniewskiemu CERTYFIKAT POTWIERDZAJĄCY POBYT   W GEOMETRYCZNYM ŚRODKU POLSKI.