23 grudnia 2021r. Szkolny Klub Wolontariatu – PODSUMOWANIE CAŁOROCZNYCH DZIAŁAŃ

klub wolontariat logo

Za nami pracowity okres. Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował i przeprowadził w tym roku szkolnym szereg działań. W październiku odbyła się akcja „Mam...Więc...Dam... - zbiórka przyborów szkolnych”. Część przyborów przeznaczona jest na potrzeby uczniów naszej szkoły, a część zostanie wysłana do fundacji. Przybory szkolne trafią do koleżanek i kolegów z Togo w ramach akcji misyjnej „Uczniowie - uczniom III" organizowanej przez katechetkę z Gdańska i werbistowski Referat Misyjny z Pieniężna. W listopadzie zbieraliśmy karmę dla psów, koce, wszystko zastało zawiezione do Schroniska Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy. Od 29 listopada do 21 grudnia 2021r. trwała świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka” współorganizowana z Fundacją Małych Stópek dla podopiecznych ze Stowarzyszenia Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa. To działanie spotkało się z dużym odzewem. Otrzymaliśmy wiele darów. Na tyle dużo, że przyjedzie po nie transport z fundacji, bo nie damy rady ich wysłać. To imponujący wynik zbiórkiUśmiech. Ponadto do naszej akcji włączyło się Koło Gospodyń Wiejskich z Topoli Katowej. Było nam bardzo miło podjąć współpracę z paniami, które o naszej akcji dowiedziały się poprzez stronę internetową naszej szkoły i postanowiły dołączyć. A od 6 grudnia do 17 grudnia zbieraliśmy artykuły spożywcze i słodycze w ramach akcji „Mam...Więc...Dam...- paczka bożonardzeniowa”. Bogatymi darami, bo płynącymi z serc naszych uczniów, rodziców i pracowników obdarowaliśmy trzy rodziny potrzebujące wsparcia z terenu naszej gminy.W ramach obchodów Dnia Wolontariusza uczniowie klasy VIII b przygotowali prezentację o akcjach wolontaryjnych w naszej szkole, o zadaniach wolontariuszy, celowości takich działań i przedstawili ten materiał wszystkim uczniom naszej szkoły, aby przybliżyć tę tematykę i zachęcić do podejmowania działań w ramach naszych przedsięwzięć.

Opiekunami Szkolnego Klubu Wolontariatu są panie: Agnieszka Sobór, Jolanta Charusta, Dorota Pałczyńska i Bożena Szymczak, ale to uczniowie klas VII i VIII wykazują się pracą i zaangażowaniem w organizowaniu akcji. Nasze działania to ogromne wsparcie i aprobata dyrekcji szkoły, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych i rodziców przy współudziale naszych uczniów z klas I – VIII.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wspieranie i wsparcie naszych działań. Zapraszamy do współpracy w następnym roku.

Wszystkim życzymy zdrowych, wesołych Świat Bożego Narodzenia,   mnóstwa śniegu, prezentów wielu, pysznej wieczerzy, miłych spotkań w gronie najbliższych oraz pomyślności na cały Nowy Rok 2022.

pomagamy uczniowie logo