20 maja 2021r. II międzynarodowe spotkanie online

20 maja 2021 odbyło się kolejne spotkanie online w ramach międzynarodowego projektu eTwinning pt.,”Bridge of Voices”. Tym razem uczestnicy podzieleni na międzynarodowe grupy pracowali pod nadzorem moderatorów. Celem zespołów było zaprezentowanie życia i twórczości znanej niepełnosprawnej osobowości przy użyciu narzędzi IT.

W prezentacjach wykorzystano: Benime- whiteboard animation creator, Emaze, Spark Adobe, Moovly, Canva, Google Slides. Gry wykonano w oparciu o: Quizlet, Educaplay, Socrative, Learningapps, Slido oraz WordMint.

Uczniowie biorący udział w przedsięwzięciu rozwijali swoje umiejętności mówienia, komunikacji w języku angielskim oraz z zakresu TIK. W projekcie wzięło udział 9 szkół: 5 szkół z Turcji, po jednej z Francji, Litwy, Rumunii i nasza szkoła z Polski.  Uczniowie z naszej szkoły doskonalili swoje umiejętności pod czujnym okiem nauczyciela języka angielskiego p. Agnieszki Adamiak, szkolnego koordynatora międzynarodowego projektu.

Dwugodzinne spotkanie z językiem angielskim oraz prezentacja szerokiej gamy narzędzi IT było cenną lekcją dla każdego uczestnika.