25 maja 2021r. SPOŁECZNOŚĆ PIĄTKOWSKIEJ PODSTAWÓWKI POMAGA ZWIERZĘTOM ZE SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W ŁĘCZYCY

W dniu 25 maja 2021r. przedstawiciele społeczności Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku w osobach: Ala Pofit z klasy II a, Franciszek Błaszczyk z klasy IV b pod opieką p. M. Sobieraj i p. E. Kucharskiej, zawieźli karmę i koce potrzebującym czworonogom ze Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy. Własnego środka transportu użyczył i zawiózł zebrane artykuły do schroniska pan Leszek Sobieraj – składamy Panu wyrazy podziękowania za wieloletnia współpracę.

Dziękujemy za ofiarność, którą wykazali uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami. Mamy nadzieję, że takie działanie jest ważną lekcją wychowawczą dającą piękny przykład troski o zwierzęta i wzór do naśladowania.

Od wielu lat akcją, a raczej cyklicznym działaniem, na terenie szkoły zajmują się nauczyciele: p. M. Sobieraj wraz z p. E. Kucharską we współpracy z Samorządem Uczniowskim – dziękujemy.

Pomagajmy zwierzętom i zachęcamy do przyłączenia się do akcji „Przygarnij zwierzaka”. One czekają z utęsknieniem na adopcję. Po prostu „do serca przytul psa..,.”.  Zapamiętajmy więc, „Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta”.