WIOSENNA ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH

W dniu 01 czerwca 2021r. odbyła się kolejna zbiórka makulatury i puszek aluminiowych. Tradycyjnie od samego rana pod schody naszej szkoły podjeżdżały samochody z bagażnikami i przyczepkami wypełnionymi surowcami wtórnymi. Zaangażowani byli uczniowie, rodzice, dziadkowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Wszyscy sortowali, pakowali, wiązali paczki z makulaturą i przekazywali do ważenia. Mamy uczniów klasy I a, II b i VIIIa,  w osobach p. Wioletty Przybylskiej, p. Moniki Jagodzińskiej i p. Wiolety Kacprzak ważyły makulaturę. Pani Marzena Skowron - koordynatorka akcji zapisywała nazwiska uczniów i ilość przyniesionych surowców wtórnych, a pracownicy oddelegowani do pomocy przy akcji pomagali jej przy załadunku i rozładunku: pracownik szkoły, skierowany przez Panią Dyrektor Szkoły - Pan Krzysztof  Ulisiak i pracownicy Urzędu Miejskiego - Pan Józef Wasiłowski i Pan Andrzej Olejniczak skierowani przez Pana Burmistrza Piątku K. Lisieckiego. Pracownicy  ładowali surowce na samochód Pana Karola Stańczyka - rodzica ucznia klasy I a, który  nieodpłatnie, poświęcając swój czas odwiózł makulaturę do punktu skupu w Łodzi.

Udało się zebrać  3090 kg  makulatury i 70 kg puszek aluminiowych 4 kg puszek stalowych.  Uzyskana ze sprzedaży kwota 1152 zł trafiła na konto Rady Rodziców i zostanie rozdysponowana na potrzeby uczniów. Rekordziści, którzy zebrali najwięcej podczas rocznej zbiórki to:

Makulatura:

1. Franciszek Błaszczyk z klasy IV b  - 1324,81 kg

2. Michał Jagodziński z klasy II a – 637,85 kg

3. Nadia Kacprzak z klasy II a – 550,42 kg

Puszki aluminiowe:

1. Bartosz Błachowicz z klasy VII c – 48,82 kg

2. Lena Białkowska z klasy I a – 22,16 kg

3. Wojciech Miller  klasy I b – 13,92 kg

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego wraz z koordynatorami przedsięwzięcia: panią M. Tomczyk i panią M. Skowron składają ogromne słowa podziękowania dla całej społeczności szkolnej i lokalnej za zaangażowanie w wiosenną zbiórkę surowców wtórnych. Serdecznie dziękujemy zaangażowanym:  rodzicom, babciom, dziadkom, dobrym sąsiadom, Panu Burmistrzowi Piątku, pracownikom interwencyjnym Urzędu Miejskiego w Piątku, nauczycielom, pracownikom szkoły, a przede wszystkim uczniom. Wiosenną akcję zbiórki surowców wtórnych z terenu Gminy Piątek   koordynowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Pani  Marzena Skowron i Pani Małgorzata Tomczyk. Dziękujemy Paniom za krzewienie ekologicznych postaw wśród naszej całej społeczności szkolnej i lokalnej oraz wieloletnie działania w tym zakresie.

Wszystkim organizatorom i współorganizatorom oraz pomagającym w realizacji szkolnego projektu – cała społeczność szkolna składa ogromne wyrazy wdzięczności – Państwo motywujecie nas do kolejnych przedsięwzięć, do kolejnych do działań  proekologicznych na rzecz środowiska lokalnego. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia akcji ekologicznej, pomimo okresu pandemii. Wspólnie troszczymy się o nasze piątkowskie środowisko, by było bardziej czyste i estetyczne.

ZAPRASZAMY CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNĄ I LOKALNĄ

DO KOLEJNEJ JESIENNEJ AKCJI W  2021r.