WTORKOWE SPOTKANIA UCZNIÓW KLAS I – III Z ROBOTYKĄ

01 czerwca  to dzień wyjątkowy dla wszystkich dzieci.  Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku  obfitował w wiele atrakcji. Przede wszystkim różnił się on od zwykłego dnia spędzonego w ławce szkolnej. Nie zabrakło słodkich niespodzianek, prezentów, zabawy i uśmiechu.  Ogromną porcją radości były również zajęcia w ramach projektu; „INFORMATYKA BEZ GRANIC”. Celem przedsięwzięcia jest organizacja zajęć dla dzieci, które przyczyniają się do rozwijania wiedzy i umiejętności informatycznych. Warsztaty rozwijają pasje i talenty z dziedzin pokrewnych (matematyka, programowanie, robotyka).  Uczniowie z niecierpliwością wyczekują wtorkowych spotkań z  prowadzącymi zajęcia  trenerami  Politechniki Łódzkiej. Instytut Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej jako lider konsorcjum utworzonego ze Stowarzyszeniem Zwykłym pn. Mistrzowie Kodowania z siedzibą w Warszawie oraz Stowarzyszeniem I LOVE MATH z siedzibą w Brzezinach, realizuje projekt o nazwie: Informatyka bez granic, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Prowadzący warsztaty zorganizowali dla uczniów klas I-III m.in. zajęcia w terenie. Podczas zajęć na boisku szkolnym  uczniowie zgłębiali techniki sterowania DRONEM. Zanim jednak uczniowie wzbili się w przestworza, musieli poznać teorię. Podczas zajęć uczyli się między innymi budowy dronów, ich obsługi i zasad przygotowania do lotu. Okazało się, że zarówno teoria, jak i praktyka naszym uczniom nie sprawia najmniejszych trudności. Doskonale radzili sobie ze sterowaniem dronami. Nie zabrakło przy tym uśmiechu, radości, beztroski oraz dziecięcej spontaniczności…, tacy są nasi mali programiści, podkreśliła pani dyrektor K. Grabowska.

01 czerwca w naszej szkole upłynął w miłej atmosferze. To była udana podróż, szkoda tylko, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku…, rozprawiali z radością i żartem uczniowie.