TRZECIOKLASI W TORUNIU

W dniu 08 czerwca 2021 r. dzieci z klasy III a i III b odbyły  wycieczkę do Torunia. Celem wyjazdu było zwiedzanie historycznego miasta Torunia, związanego z postacią Mikołaja Kopernika, poznanie toruńskich legend oraz udział w warsztatach wypieku pierników.

Zanim rozpoczęliśmy zwiedzanie miasta Torunia, gdzie wszędzie zauważa się „gotyk na dotyk”, odpoczęliśmy i posililiśmy się w restauracji, gdzie czekał na nas pyszny domowy obiad. Następnie wyruszyliśmy nad wiślany bulwar. Spacerując, doszliśmy do ruin zamku krzyżackiego, gdzie z zaciekawieniem słuchaliśmy tajemnych opowieści przewodnika. Duże wrażenie wywarła  na dzieciach opowieść o Krzywej Wieży, spichlerzach z oknami w kształcie worków. Wielki zachwyt wzbudziły piękne wysmukłe  kamieniczki oraz  legenda o toruńskim osiołku i żabach. Pod koniec zwiedzania zakupiliśmy pamiątki i zrobiliśmy sobie zdjęcia na tle Domu Mikołaja Kopernika i zabytkowego budynku Uniwersytetu Toruńskiego.

Kolejnym punktem programu wycieczki był seans w Planetarium poświęcony budowie makrokosmosu. Ogromne wrażenie wywarł na nas wyświetlany pokaz gwiazd, planet, kosmosu oraz galaktyki. Program wycieczki był bardzo interesujący i dostarczył uczestnikom wielu wrażeń.

Nasz wyjazd to piękny przykład zajęć edukacyjno – opiekuńczo wychowawczych,  połączenia dobrego z pożytecznym, łączenia nauki z zabawą, czynnego wypoczynku i relaksu. Zmęczeni bogactwem programu wycieczki, ale szczęśliwi powróciliśmy do Piątku, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice, zaznaczyli uczestnicy wycieczki. Tego potrzebowaliśmy, by znowu poczuć energię, moc i siłę do kolejnych wyzwań, które czekają na nas w kolejnych dniach, zaznaczyli uczestnicy wyjazdu.

Opiekę nad uczestnikami sprawowały wychowawczynie klas trzecich: p. Beata Wójcik oraz p. Monika Kaczorkiewicz we współpracy z nauczycielem informatyki – p. Radosławem Wojciechowskim.