Wycieczka do Wrocławia

23 września uczniowie klas V a, VII a, VII b wraz z paniami Reginą Bednarek i Bożeną Szymczak wzięli udział w wycieczce do Wrocławia zorganizowanej przez panią Barbarę Wasiak. Najistotniejszym punktem wyprawy było obejrzenie „PANORAMY RACŁAWICKIEJ”. Zobaczyliśmy Ostrów Tumski, Stary Rynek z ratuszem i pręgierzem, budynki Jaś i Małgosia, Kościół św. Elżbiety. Spacer wśród barwnych kamienic, fontanna, a przede wszystkim poszukiwanie krasnali były dla uczestników niezwykle ciekawe. Prawie wszyscy uczestnicy weszli na wieżę widokową w jednym z kościołów, aby przyjrzeć się miastu z lotu ptaka. To zadanie wymagało nie lada kondycji, ale ci którzy podjęli to wyzwanie, na pewno nie żałują. Po takim wyczerpującym „spacerze” należało uzupełnić kalorie, co też uczyniliśmy na Starym Ryku. Jedliśmy i przyglądaliśmy się temu barwnemu miastu i turystom. Pani Barbara Wasiak zamówiła też dla nas wspaniałą pogodę. W ten pierwszy dzień jesieni było niezwykle ciepło i słonecznie. Mimo tak wielu wrażeń uczniom podczas drogi powrotnej w autobusie dopisywały wyśmienite humory i niekiedy nadmiar energii, czego wyraz dawali śmiejąc się głośno i serdecznie. Na szczęście pan kierowca odniósł się ze zrozumieniem do spragnionej takich wyjazdów młodzieży i bezpiecznie przywiózł nas do Piątku .
Tekst, zdjęcia - p. B. Szymczak