Uczniowie klas trzecich na Dniu św. Huberta w Łęczycy

24 września uczniowie klas trzecich pod opieką pań: Małgorzaty Tomczyk, Arlety Osieckiej, Jolanty Charusty i Agnieszki Sobór uczestniczył w XIV Obchodach Dnia Świętego Huberta.  Dzieci obserwowały  piękną tradycję i ceremoniał Św. Huberta , która jeszcze tak niedawno była celebrowana tylko w kręgach jeździeckich i myśliwskich. Uczniowie słuchali muzyki myśliwskiej i  sygnałów łowieckich.  Podczas pokazu pt. „Mój pies nie kłusuje, nie płoszy zwierząt, ja nie niszczę przyrody“ obserwowały rasy psów myśliwskich. Nie zabrakło konkursów ekologicznych z nagrodami, warsztatów plastycznych z wykonywania odcisków i wycisków tropów dzikich zwierząt i jesiennych wyklejanek z liści – nasi uczniowie wykazali się  swoją wiedzą. Podczas Łęczyckiego Hubertusa nie  zabrakło także akcentów kulinarnych – dzieciom najbardziej smakowała gorąca czekolada. Pogoda nam dopisała i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Tekst: Arleta Osiecka