IV Puchar Polski Karate UWK w Łęczycy

W niedzielę 02 października 2022 roku w Łęczycy odbyła się impreza sportowa pn. „IV Puchar Polski Karate UWK”. W zawodach wzięło udział ponad 100 zawodników z klubów z całego kraju: Ippon Łęczyca, Bushikan Szczecin, Sokół Kleczew, Shotokan Brodnica, Dragon Poddębice, Bassai Uniejów, Karate Team Grodzisk Mazowiecki, Full Sport Karate Warszawa, Inochi Gniezno.

Poziom zawodów był niezwykle wysoki. Na dwóch matach, równolegle toczyły się pojedynki karate, sędziowane przez licencjonowanych profesjonalnych sędziów UWK. Nie brakowało efektownych walk i emocji. Młodzi sportowcy oraz liczni seniorzy – zawodnicy,

z niezwykłym profesjonalizmem i opanowaniem zaprezentowali swoje umiejętności. Najbardziej widowiskowe okazały się walki juniorów i seniorów oraz walki karate kontaktowego - Combat, przy których zarówno sędziowie, jak i lekarz musieli zachować wyjątkową czujność.

Szymon Frankiewicz z klubu IPPON Łęczyca, uczeń kl. 7b Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, wziął udział w następujących konkurencjach z niniejszymi osiągnięciami:

- Kata indywidualne: 2 miejsce i srebrny medal,

- Kata drużynowe - 2 miejsce i srebrny medal,

- shobu ippon mini kadeci – 2 miejsce i srebrny medal.

Szymon został wyróżniony tytułem Najlepszego Zawodnika Pucharu Polski Karate UWK z Łęczycy.