Klasy ósme na wycieczce

W dniach 11-13 października uczniowie klasy 8 a i 8 b pod opieką p. Jolanty Charusty, p. Anny Sobczyk oraz p. Wioletty Czarneckiej uczestniczyli w wycieczce do Gdańska. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Muzeum II Wojny Światowej, spacerowali Długim Targiem w Gdańsku oraz odbyli wycieczką na Westerplatte. Zwiedziliśmy również Bazylikę Mariacką Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku gdzie podziwialiśmy m.in. Zegar Astronomiczny czy rokokową ambonę. Z wieży bazyliki podziwialiśmy panoramę miasta. Pogoda nam sprzyjała więc mogliśmy zobaczyć również morze.

Drugiego dnia wycieczki zwiedzaliśmy Frombork, miasto życia i śmierci Mikołaja Kopernika. Pani przewodnik oprowadziła nas po miejscowości i opowiedziała historię miasta. Zwiedzaliśmy Zespół Wzgórza Katedralnego wraz z  dawnym pałacem biskupim. Zwiedziliśmy Katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja gdzie uczestniczyliśmy w przepięknym koncertem organowym.

W Kątach Rybackich zwiedziliśmy Muzeum Zalewu Wiślanego.

Trzeciego dnia wycieczki odbyliśmy spacer na plażę w Jantarze, gdzie mieliśmy okazję pozbierać bursztyny i muszelki. Mieliśmy okazję obserwować mewy na Mewiej Łasze.  Bezwietrzna pogoda i piękne słońce to wyśmienite warunki na październikowy spacer wzdłuż plaży. W drodze powrotnej do domu odwiedziliśmy Malbork, gdzie odbyliśmy spacer wokół Zamku Krzyżackiego. Wizyta w Malborku zakończyła się pysznym obiadem.    Pogoda i humory nam dopisywały, wypoczęci wróciliśmy do domu.