SZKOLNY ETAP KONKURSU „KSIĄŻKA MÓWI”

Dnia 17 października 2022r. odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Książka Mówi.  To kolejna edycja potyczek młodych czytelników z dziełami wybitnych Polaków.

Celem Konkursu jest rozwijanie czytelnictwa oraz upowszechnianie dokonań artystycznych Adama Mickiewicza, Marii Konopnickiej i Józefa Mackiewicza.

Uczniowie z klas VII i VIII, którzy zgłosili swój udział w konkursie, przygotowali i zaprezentowali  interpretację wybranych utworów autora „Pana Tadeusza”. Szkolna komisja konkursowa wraz z przewodniczącą panią dyrektor Adrianą Łempicką - Kmieciak  wyłoniła zwycięzców. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się Aleksandra Pasterska z klasy VIII a oraz Oliwia Kołodziejczyk z klasy VIII b. Jurorki wyróżniły też ciekawą i oryginalną interpretację ballady wykonaną przez Jowitę Toborek z klasy VIII a.

Czytanie utworów Adama Mickiewicza przez uczniów naszej szkoły stało się okazją do refleksji nad kunsztem słowa romantycznego poety.

Szkolne eliminacje Konkursu Książka Mówi zostały przygotowane przez p. Marzenę Sukiennik, p. Reginę Bednarek i p. Joannę Wojtak.