Lekcja języka polskiego w Teatrze Małym w Łodzi

10 maja 2019 roku III klasy gimnazjalne Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku w ramach realizacji podstawy programowej z języka polskiego obejrzały spektakl w Teatrze Małym autorstwa Zbigniewa Pacuły pt. „Sklep to żaden interes”. To komediowa sztuka o Łodzi i jej mieszkańcach, tych którzy żyli w odległych czasach pierwszej połowy XX wieku, w dwudziestoleciu międzywojennym. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego poznali losy dwóch przyjaciół – Żyda Kuby i Polaka Staszka, którzy wiedli beztroskie życie na ulicy Piotrkowskiej, jednak musieli dorosnąć i poważnie pomyśleć o przyszłości. Ich perypetie rodzinne i miłosne rozgrywały się na kanwie ważnych wydarzeń historycznych w przeddzień II wojny światowej. To spektakl o rodzeniu się europejskiej wspólnoty, o Łodzi czterech kultur i pięknej przyjaźni. Wyjazd zorganizowały wychowawczynie: p. E. Kucharska, p. A. Łempicka-Kmieciak i p. D. Łazińska. Młodzież naszej szkoły bardzo pozytywnie odebrała sztukę w reżyserii Mariusza Pilawskiego, polecamy ją innym!