Śniadanie daje moc ;-)

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To dla nich najlepszy start w nowy dzień. 8 listopada br. uczniowie klas IIIa i IIIb wraz ze swoimi wychowawczyniami Magdaleną Wróblewską oraz Arletą Osiecką przygotowali zdrowe kanapki. Uczniowie dowiedzieli się i utrwalili swoją wiedzę na temat tego, że rozpoczynanie dnia bez posiłku źle wpływa na samopoczucie i koncentrację, będące ogromnie ważne dla młodego organizmu. W ramach zajęć uczniowie poznali wartości odżywcze każdego spożywanego przez siebie produktu, wypełnili karty pracy nawiązujące do zasad zdrowego odżywiania; ponadto utrwalili zasady zachowania się przy stole i przypomnieli sobie, jak poprawnie do niego nakryć.Dla naszych uczniów był to dzień szczególny, mogli bowiem zorganizować wielką śniadaniową ucztę . Wspólne, zdrowe śniadanie, było niezapomnianą przygodą oraz frajdą. Po tak rozpoczętym dniu wszyscy nabrali energii do podejmowania nowych wyzwań.

Tekst: Arleta Osiecka