UCZNIOWIE KLAS VII W TEATRZE IM. STEFANA JARACZA W ŁODZI

Dnia 24 listopada 2022r. uczniowie klas VII wraz z nauczycielkami, p. Jolanta Charustą i p. Joanną Wojtak obejrzeli w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi spektakl „Zemsta”.

Sztuka Aleksandra Fredry należy do klasyki polskiej literatury, wyznacza kanon komedii, jest wzorem komizmu sytuacyjnego i słownego humoru. To arcydzieło polszczyzny i jeden z najbardziej krytycznych utworów o polskości, często w szyderczy i  wciąż aktualny sposób piętnujący nasze narodowe przywary i słabostki.  Komedia, która nigdy się nie starzeje, z pewnością ma jeszcze sporo do powiedzenia o współczesnym świecie. Nasi uczniowie podzielają ten pogląd.

Ogromny entuzjazm wzbudziły kreacje aktorskie, kostiumy i scenografia. Na uwagę zasługuje fakt, że spektakl został wyreżyserowany przez Krzysztofa Jasińskiego (Dyrektora Teatru STU w Krakowie), który powrócił do Teatru Jaracza w Łodzi po 51 latach od czasu swoje reżyserskiego debiutu. Rolę Papkina zagrał Bronisław Wrocławski – znany aktor telewizyjny i teatralny.

Młodzież naszej szkoły miała też niepowtarzalną okazję obejrzeć wnętrze teatru i podziwiać oryginalne elementy architektoniczne z końca XIX wieku.