Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny "Z poprawną polszczyzną na co dzień"

Sukcesem zakończył się udział uczniów naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym "Z poprawną polszczyzną na co dzień". Wiktoria Gołek z klasy VIb została laureatką I miejsca (opiekun R. Bednarek), a tytuł finalisty przyznano: Karinie Baranowskiej, Nikodemowi Boreckiemu, Zuzannie Janickiej, Julianowi Maćkowiakowi, Marcelowi Mikołajczykowi z klasy IIb (opiekun M. Kaczorkiewicz) oraz Helenie Walczak, Kai Niewiadomskiej z klasy IIIb (opiekun A. Osiecka), Wiktorowi Galińskiemu z klasy Va i Poli Skopiak z klasy VIb (opiekun R. Bednarek).

W Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym "Z ortografią na co dzień" uczniowie otrzymali wyróżnienie. Z klasy IIb są to: Nikodem Borecki, Igor Gajdziński, Wojciech Garus, Julian Maćkowiak, Marcel Mikołajczyk, Magdalena Kołodziejczyk. Z klasy IIIb dyplom wyróżnienia otrzymali: Anna Bartosiak, Wiktoria Dylik, Oliwia Kamińska, Paulina Kęsicka, Kaja Niewiadomska, Julia Urbańska, Maja Wacławiak, Helena Walczak

Gratulujemy dociekliwości poznawczej w zakresie świadomego posługiwania się poprawną polszczyzną i ortografią.