PROFILAKTYKA W SZKOLE KAMPANIA EDUKACYJNA ,,DOPALACZOM MÓWIMY STOP-WYBIERAMY ZDROWIE”

logo dopalacze

Uczniowie klas VII i VIII  w okresie od 16.03.2023r do 26.04.2023r. uczestniczyli w Wojewódzkiej Kampanii Edukacyjnej ,,Dopalaczom mówimy STOP-wybieramy zdrowie”. Głównym celem kampanii było zapobieganie używaniu środków psychoaktywnych oraz kształtowanie bezpiecznych zachowań zdrowotnych wśród młodzieży szkolnej . Zajęcia edukacyjne prowadzone były przez p. Aleksandrę Kacprzak, pedagoga szkolnego we współpracy z wychowawcami klas VII i VIII. Warsztaty dostarczyły uczniom rzetelnej wiedzy na temat konsekwencji używania nowych substancji psychoaktywnych należących do grupy tzw.  dopalaczy, pobudziły do autorefleksji w obszarze indywidualnych decyzji dotyczących używania tego typu substancji oraz pomogły, rozwinąć umiejetności przyjmowania postawy asertywnej w sytuacji kontaktu z substancjami psychoaktywnymi. Podczas realizacji kampanii uczniowie z zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia, wykazywali się kreatywnością i pomysłowością. Zajęcia zostały wzbogacone o doświadczenia uczniów z alkogoglami i narkogoglami.