Zbiórka Surowców Wtórnych

W dniu 15 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku odbyła się jesienna zbiórka surowców wtórnych. Koordynatorkami akcji były nauczycielki Wanda Grabarek i Magdalena Wróblewska. Uczniowie bardzo pozytywnie włączyli się do akcji. Od samego rana parking przed szkołą zapełnił się paczkami z makulaturą i workami wypełnionymi puszkami. Wszystko było pięknie powiązane i podpisane – zgodnie z prośbą organizatorek – za co bardzo serdecznie dziękujemy, bowiem w znacznym stopniu ułatwiło to sporządzenie ogólnego zestawienia. Zebrano  prawie 5 ton makulatury oraz 155 kilogramów puszek aluminiowych, a pieniądze ze sprzedaży zasiliły konto Rady Rodziców naszej szkoły. W prawidłowym przebiegu zbiórki wsparli nas rodzice: pani Katarzyna Tylka, która spisywała ważone surowce oraz pan Tomasz Anielak, który swoim samochodem odwiózł zebrane surowce do Punktu Skupu w Kutnie. Przy załadunku pomagali również pracownicy interwencyjni z Urzędu Gminy pan Wasiłowski i pan Antosiak  - wszystkim Państwu pracującym podczas zbiórki serdecznie dziękujemy.

Wanda Grabarek

Najwięcej makulatury przynieśli:

1. Franciszek Błaszczyk z klasy II b – 892, 20 kg
2. Gabriela Lubelska z klasy VI b – 407, 70 kg
3. Adrian Garus z klasy VI b – 375, 05 kg
4. Antoni Wójcik z klasy I a – 322,60 kg

Najwięcej puszek przynieśli:

1. Gabriel Matusiak klasa I a – 47 kg 85 dag
2. Bartosz Błachowicz klasa V c – 37 kg 10 dag
3. Jakub Gałązka klasa III b - 26 kg 40 dag
4. Pola Skopiak klasa II b – 16 kg 15 dag

Szczegółowe wyniki zbiórki surowców wtórnych  - plik do pobrania