16 marca 2021r. INFORMATYKA BEZ GANIC WTORKOWE SPOTKANIA UCZNIÓW KLAS I – III PIĄTKOWSKIEJ PODSTAWÓWKI Z ROBOTYKĄ

W dniu 16 marca 2021r. po raz czwarty odbyły się zajęcia w ramach projektu „INFORMATYKA BEZ GRANIC”. Instytut Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej jako lider konsorcjum utworzonego ze Stowarzyszeniem Zwykłym pn. Mistrzowie Kodowania z siedzibą w Warszawie oraz Stowarzyszeniem I LOVE MATH z siedzibą w Brzezinach, realizuje projekt o nazwie: Informatyka bez granic, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem przedsięwzięcia jest organizacja zajęć dla dzieci, które przyczyniają się do rozwijania wiedzy i umiejętności informatycznych. Warsztaty rozwijają pasje i talenty z dziedzin pokrewnych (matematyka, robotyka).  Uczniowie z niecierpliwością wyczekują wtorkowych spotkań z  prowadzącymi trenerami Politechniki Łódzkiej. Dzisiejsze zajęcia, podobnie jak poprzednie, dostarczyły nam wielu emocjonujących przeżyć.  Po raz pierwszy mieliśmy okazję programować samodzielnie zbudowane bloki. Użyliśmy do tego celu tabletów wyposażonych w odpowiednie oprogramowanie. Dlaczego warto uczyć się programowania? Odpowiedź jest jasna i prosta – jest to ciekawe, wspiera kreatywność, uczy logicznego myślenia i  rozwiązywania problemów, ale przede wszystkim dzięki znajomości programowania dzieci lepiej rozumieją otaczający je świat. Należy także przyzna, że jest to  dobra zabawa!, tak komentują uczestnicy kolejnych zajęć informatycznych.