31 marca 2021r. „MAM…WIĘC…DAM…” WIELKANOCNA PACZKA ŚWIĄTECZNA w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku

jp2_cytat

W dniach od 18 do 26 marca 2021r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku odbyło się kolejne, cykliczne działanie wolontaryjne p/n „Mam…Więc…Dam” - zbiórka artykułów spożywczych o długim terminie przydatności i słodyczy – świąteczna paczka wielkanocna dla osób potrzebujących. Mimo tego, że pozostajemy w domach, dzieci nie przyjeżdżają do szkoły, nasza akcja spotkała się z dużym odzewem. Wielu uczniów, rodziców, nauczycieli odpowiedziało na nasz apel i dzięki temu zebraliśmy imponującą ilość produktów. Dzięki hojności ofiarodawców mogliśmy przygotować bogate paczki, którymi obdarowaliśmy sześć rodzin z terenu naszej gminy. To naprawdę wielka radość, kiedy można pomóc drugiemu człowiekowi. I my możemy to zrobić, bo jako społeczność szkolna stanowimy siłę! Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcjęJ. Szczególne podziękowania kierujemy do pracowników niepedagogicznych za wsparcie w czynnościach organizacyjnych. Działaniem kierowały i koordynowały nauczycielki: Pani  Bożena Szymczak, Pani Agnieszka Sobór, Pani Jolanta Charusta.

Wiemy, że „pomagając innym, pomagamy sobie”. „Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”, a  „dobro im więcej go dajesz tym więcej dostajesz”. Tymi przesłankami kierujemy się, by uczyć i pielęgnować ważne wartości wśród naszych uczniów, społeczności szkolnej i lokalnej, podsumowała Pani dyrektor Krystyna Grabowska.

Wszystkim Darczyńcom i całej społeczności szkolnej oraz lokalnej życzymy Wesołego Alleluja, smacznego świeconego, mokrego dyngusa, zdrowia, miłych spotkań w gronie najbliższych.

wielkanoc gif