Wycieczka do Orientarium

15 września uczniowie klasy IIIa i IIIb pod opieką pań: Małgorzaty Tomczyk, Arlety Osieckiej, Jolanty Charusty i Agnieszki Sobór wybrali się na wycieczkę edukacyjną do ZOO i Orientarium w Łodzi. Nowo powstały kompleks stał się główną atrakcją turystyczną ostatnich miesięcy naszego regionu. Dzieci miały okazję obejrzeć mnóstwo gatunków zwierząt i ptaków w warunkach stworzonych na wzór tych naturalnych. Podziwiać mogły słonie indyjskie, a także uczestniczyć w ich karmieniu i kąpieli. Główną atrakcją był podwodny tunel o długości 26 metrów, w którym podziwiać można było 1300 gatunków zwierząt i roślin morskich, w tym ryb, rekinów, płaszczek i rafę koralową. Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone i bogatsze o wiele cennych informacji przyrodniczych i niezapomniane wrażenia z dna morskiego.
Redagowanie tekstu oraz zdjęcia: A.Osiecka