I miejsce w etapie wojewódzkim dla Oliwii Kołodziejczyk

30 listopada 2022 r. odbył się finałowy etap trzeciej edycji Konkursu "Książka Mówi" organizowanego przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego wraz z CRE WŁ w Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Skierniewicach i Łodzi, do któregozakwalifikowało się 25uczniów ze szkół podstawowych województwa łódzkiego. Jury dokonało oceny pięknego czytania zwracając szczególną uwagę na dykcję, intonację, interpretację oraz ekspresję i przyznało tytuł laureata Oliwii Kołodziejczyk z klasy 8b. Uczennica w etapie wojewódzkim wspaniale zaprezentowała przygotowany wcześniej utwór A. Mickiewicza pt. "Rękawiczka" i wylosowany fragm. "Pana Tadeusza". Opiekę merytoryczną nad uczennicą sprawowała p. Regina Bednarek.