Robotyka uczniów klasy III a i b z Lego Spike Essential

Nasi uczniowie klasy IIIa i IIIb wzięli udział w pozalekcyjnych warsztatach z robotyki z Lego Spike Essenital. To ciekawy sposób na praktyczną naukę przedmiotów ścisłych dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Zestaw jest częścią systemu nauczania LEGO i bazuje na zabawie oraz opowiadaniu historii. W ten sposób zachęca uczniów do badania zagadnień związanych z przedmiotami STEAM, równocześnie rozwijając ich zdolności językowe i matematyczne oraz wspierając rozwój społeczno-emocjonalny. W komplecie jest 449 klocków oraz cztery minifigurki postaci o różnych osobowościach, których historie i problemy zaciekawią wszystkich uczniów. Modele budowane przez uczniów ożyją dzięki programowaniu (za pomocą bloków z ikonami i poleceniami słownymi) prostego sprzętu - inteligentnego Huba z dwoma portami, dwóch małych silników, matrycy świetlnej oraz czujnika kolorów.

Dziś uczniowie wraz z nauczycielem informatyki Radosławem Wojciechowskim wykonali domek na drzewie. Model składał się z wielu elementów i składanie polegało na odwzorowaniu 21 kroków udostępnionych przez nauczyciela na tablicy interaktywnej.

Trzeba przyznać, że zadowolenie uczniów było niesłychane, a sam nauczyciel był zdumiony zaangażowaniem uczniów w zadanie.  Jednak najlepszą formą nauki jest zabawa! Nie byle jaka zabawa bo z Lego Spike Essential;-). Już za tydzień podłączymy nasze dzieło do komputera i będziemy programować;-)

Tekst i zdjęcia: Radosław Wojciechowski