Koncert uczniów dla Przyjaciół - Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Karsznicach

13 listopada 2018r.  21 uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami: Panią Agnieszką Sobór i Panią Bożeną Szymczak po raz kolejny odwiedzili Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Karsznicach. Tym razem wystawiony został montaż słowno – muzyczny „Niepodległa – Niepokorna”. Krótkie wiersze i znane oraz mniej znane patriotyczne pieśni prezentowane podczas przedstawienia poruszyły zgromadzoną publiczność. Na widowni poza mieszkańcami byli także pracownicy placówki. Przerwali na chwilę swoje obowiązki, aby móc wspólnie jeszcze chwilę poświętować tak ważne obchody. Nasi uczniowie chętnie odwiedzają DPS w Karsznicach. Działając w ramach szkolnego wolontariatu, odwiedzają ludzi samotnych i chorych przynosząc odrobinę radości, beztroski, prezentując talenty wokalne, instrumentalne, recytatorskie. „Zawsze jesteśmy tutaj mile przyjmowani, czujemy się dobrze, jesteśmy rozpoznawani - bardzo dziękujemy. Kiedy żegnamy się z uczestnikami uroczystości zawsze pytają, kiedy znów przyjedziemy. Tak było i tym razem. Umówiliśmy się na wspólne świętowanie Dnia Kobiet” – zapewnili nasi uczniowie.